We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

VELIKÝ SB​Ě​R (2006​-​2010)

by Inženýr Vladimír

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
Kočička 00:30
Rozšlápnul jsem kočičku, tlapičku i hlavičku; tu mourovatou nezbedu, ještě že byla sousedů a že moje kočička zůstala celičká. Celičká kočička, co víc bych si moh přát.
2.
Akce chlapi 02:51
chtělo by se křičet ale musíš zatnout zuby  jdem z akce do akce a kámošů už zbejvá jenom pár na svalnatejch zádech zářej rány rudý špinavý obvazy prosakujou krví a poslední náboj v kapse zůstává budem muset šetřit ženský stojej majlant kámo zato chlapi nejsou drahý né né né né né nejsou drahý ať sáhneš kam sáhneš samý měkký maso  ať řízneš kam řízneš jenom duše bolavá  na regálech zářej nablejskaný ženy předražený děti a jen v koutě zuby cení pár uzlíčků nervů obalenejch svalama kdo šetří má na tři ženský stojej majlant kámo zato chlapi nejsou drahý né né né né né nejsou drahý "hele, Maruš, kolik bereš chlapů?" "maximálně tucet, vozejk už mi strašně přetejká!" na strhaný duši pálej šrámy rudý rozšklebený jizvy každýho dnes nudí dávno sou pryč časy kdy bejvalo krásný cedit krev musíme se šetřit ženský stojej majlant kámo zato chlapi nejsou drahý né né né né né nejsou drahý akce chlapi akce chlapi akce chlapi
3.
Tři dny 01:48
prvního října sed si Jenda Kasík na ranní vlak a ten si to s ním hasí kolem kladenských oceláren do nejbližších kasáren druhýho října stal se z Jendy voják má vlastní tank šat maskovaný a odznak zdobící vítěze soutěže nejlepší střelec vleže třetího října zjistil Jenda Kasík že už se mu celá vojna nějak hnusí v knajpě střelil tank i s odznakem  a teď teď tiše nad pivem  vzpomíná jak jel vlakem z Dejvic přes Veleslavín... Liboc... Ruzyň...  jó když jsem bejval mladší  chodil jsem vydělávat k metařům za blbejch pár pětek  vstávat v půl šestý ráno ale zapíchli jsme to už v devět a ta pani co neměla přední zuby  ale jinak byla hodná vážně hodná  vzpomínala: "Ruzyň jó Ruzyň..." a od tý doby Jenda Kasík ví jak to chodí v ženský věznici a že vlaky do Kladna jedou z Dejvic přes Veleslavín... Liboc... Ruzyň...  Hostivice... Pavlov... Unhošť... Kladno-Rozdělov... Kladno-město... život je drsnej kámo  ale když ho chytneš za pačesy tak to stojí za to 
4.
Intelektuál 01:19
Jsem intelektuál ňáká rána do hlavy mě nezabije, naopak - posílí, odsoudím násilí a bez předsudků jdu o světě přemítat zas dál. Mé duševní pochody nenechají žádnou ženu lhostejnou, všechny zdivočí, což mě nezaskočí, neuznávám konvence a zvu je rovnou dál. Když nás manžel nachytá, glosuji vše s ironickým nadhledem a rány do hlavy mne pouze pobaví, chlap se časem unaví a já mu povídám: "Jsem intelektuál, ňáká rána do hlavy mě nezabije, tupé násilí mou věc jen posílí neb jsem intelektuál a každé situace král." Neb intelektuál je každé situace král.
5.
Veselo 01:34
veselo  je mi veselo veselo  i když venku i uvnitř celej den pršelo veselo  veselo hop! je mi do skoku  copak nevidíš tu jiskru ve voku do skoku  je mi do skoku hop!  hophop! do skoku  je mi do skoku hop! hop!  je to moc vysoko… hop! je mi veselo… hop!  hop? hop!  hop? hop!  HOP!
6.
Časopisy 02:11
Vodporný ženský časopisy, s blbejma receptama, pleťovejma maskama a voňavejma dětma. Ženský časopisy sou vodporný jako ženy. Vodporný mužský časopisy, s blbejma fotbalistama, silnejma autama a prsatejma fotkama. Mužský časopisy sou vodporný jako muži. Nebo támhleten vyžranej pejsek; slintá a funí, a sádlo se na něm  jako rosol třese. Zvířata sou vodporný jako lidi. A já to všechno vidim. Nejsem anděl ani ďábel, přesto křídla mám. Jsem orel, král všech ptáků, orel, vládce hvězd a mraků, města, lidi, skály, moře, vše pod sebou mám, všchno vidím, stačí když jen křídly zamávám a všechno vidím. I tebe, ty malej hajzlíku s dětskym časopisem v prackách! Děti sou vodporný jako svět! Svět je vodpornej jako lidi! A já to všechno vidim. Orel jsem, nad vodami se vznáším. Orel jsem, nad vodami se vznáším.
7.
Tráva 00:30
Tráva je kráva. Trávník je vůl.
8.
Vodopády 00:54
Odporné spády  sladce mne vábí příšerné šťávy jak vodopády ach tělo tělo ach duše duše odporný světě  ty lidstvo hnusné Čím dál víc lidí nemám rád čím dál víc věcí  nechci znát odporní lidé odporné věci odporné všechno  odporní všeci všeci všeci
9.
Kašlu na to, jak moc sem ti ublížil, když mě máš ráda, ňák se s tim vyrovnáš, je to o lásce, jó bejby, a já tě mám strašně rád. Láska hřeje duši jako oheň dlaně a jen ten, kdo sám hoří, může jiné hřát, svět je o lásce, jó bejby, a já tě mám strašně rád Občas ti zahnu, podrazim tě a ňákou ti plácnu, když mě máš ráda, ňák se s tim vyrovnáš, je to o lásce, jó bejby, a já tě mám strašně rád.
10.
Nepiji a nekouřím, nelžu a nesouložím. Neválím se v posteli, jsem veselý. La la la... jsem veselý. Vydržím tak spoustu let, svěží jako růže květ, chci být až smrt zavolá krásná mrtvola. Tra la la la,  ať i ta smrtka otrlá  zvolá: "Hola!  To je krásná mrtvola!"
11.
seš blbej a budeš ještě blbější já sem chytrej a budu ještě chytřejší jen blbý lidi dělej lidi na blbý a chytrý a taky hudbu a vůbec všechno posloucháš Bacha ale to neznamená že ti nemůžu rozbít držku i Hemingway byl boxer a dobrej drsňák je Mick Jagger s tim se kamarádí i Havel už má svý léta ale pořád je rebel rebel ! rebel !! rebel !!!
12.
Antikoncepce není adopce chtěls bejt po otci budeš po matce  Heidegger není Husserl  co jsem nakradl jsem i projedl protože jsem praktickej ó Bože, tak praktickej ó Bože, tak praktickej recitativ: Tahleta písnička se jmenuje Kritika nepraktického rozumování a jejím prostřednictvím jsem chtěl nám všem připomenout, že pokud budeme jen tak sedět s rukama založenýma v klíně a čekat, až přijde lepší svět, tak ten lepší svět nikdy nepřijde. Nikdy. Nikam. Nepřijde. Anebo možná přijde. Kdo ví.
13.
Zasraný chytrý lidi - rozuměj světu a vědi co a jak zasraný hezký lidi - ty sympatický ksichty, co má každej rád zasraný nadaný lidi - ale co vy anebo já?! Nebudem si řezat žíly - nic neni tak horký, jak se může zdát a nebudem vohejbat hřbety - nemáme se čeho bát Dokonalej neni nikdo - každej dneska svou chybičku má jeden je blbej, druhej má zas kratší nohu a život neni žádnej špás Vy mě podrazíte a já vás prásknu - na radu se nemusíme ptát vy mě podrazíte a já vás prásknu - sami dobře víme co a jak hlavně abyste mě měli rádi a já měl rád vás Nezbejvá než abyste mě měli rádi - a já měl rád vás
14.
Ty seš ale vošklivá holčička, řek chlapeček vošklivý holčičce.  A ty seš vošklivej chlapeček,  řekla mu holčička. Ste dvě vošklivý děti, povídám já. Miluju pravdu. Miluju pravdu. Pravda má dlouhý nohy, pravda má vopálený ramena, pravda je blondýna, v podpaží hladce vyholená. Miluju pravdu. Nenávidím lež. Lež má chlupatý nohy, lež nemá ráda přírodu, lež je vošklivá jako vy, vy dvě vošklivý děti. Kdy ste si naposled oholily nohy? Kdy ste si naposled obarvily vlasy? Dívejte se do zrcadla a přemýšlejte o pravdě! Pravda má dlouhý nohy, pravda má vopálený ramena, pravda je blondýna, pravda je blondýna. I když zrzavý pravdy taky nejsou k zahození. Pravda je blondýna. Pravda je blondýna.
15.
Nejkrásnější na světě jsou krásné starší ženy čímž nemyslím důchodkyně, ale ve věku asi tak jako já Krásnejch mladejch holek je všude jako psů, jako pěny okupujou magazíny cpou se do všech snů Ale starší ženy už jsou na tu krásu v celý třídě samy chlapům rostou pleše ale půvab žen těch žen asi tak v mém věku narůstá, hmm hmm, hmm hmm narůstá Jsem dost dobrej v empatii, neházim před bídou záda, potkam třeba kamaráda, vypadá, že je na tom fakt dost zle a povídá: sem v hajzlu kámo, nějak se mi sere karma a já říkám: nebuď smutnej, ještě pořád můžeš snít Ale starší ženy už jsou na tu krásu v celý třídě samy nám se serou karmy ale půvab žen… Nejkrásnější na světě jsou… Ale starší ženy už jsou na tu krásu v celý třídě samy nám se serou karmy, ale půvab žen, těch žen asi tak mém věku narůstá…
16.
Doba je zlá 02:27
Sem folkáč folkáč, folkáč zlámu ti hnáty rozpůlim lebku sem folkáč vyrvu ti játra doba je zlá Doba je zlá a já sem folkáč doba je zlá zlá dobra je málo! Zlámu ti hnáty sem folkáč rozpůlim lebku sem folkáč vyrvu ti játra  doba je zlá Doba je zlá a já sem folkáč doba je zlá zlá lásky je málo! Doba je zlá a já sem folkáč Doba je zlá a já sem folkáč Doba je zlá a já sem folkáč Kurva, proč je tady tak málo lásky?!
17.
Kdo by neměl rád jednoduché muže? Kdo by moh nemilovat jejich prosté tváře? Opálené paže mužně kořenící v uzlech býčích šíjí. Kdo by nechtěl spát s jednoduchým mužem? Kdo by moh neocenit přímočarý zájem? Ó, tváře něžně zabořené v chundelatých hrudích prostých mužů! Jednoduší muži. Jednodušší svět. Kdo by neměl rád jednoduché muže? Kdo by moh nepodlehnout síle jejich záře? Když s pohledem do kalendáře jednoduše řeknou: "Dnes je čtvrtek. To se zase zpráskám jako prase." Jednoduší muži. Jednodušší svět. Kdo by nechtěl být jednoduchým mužem? Kdo by moh nezatoužit kráčet pevným krokem? Celej život bez váhání od kolíbky pod fialky projít? Jednoduší muži. Jednodušší svět. Kdo by neměl rád jednoduché muže? Kdo by neměl rád jednoduchý svět?
18.
Jaro 02:31
Krátký sukně, dlouhý nohy, upnutý trička, klenutý vnady. Jaro je tady! Jaro je tady! A blíží se léto, žhavé léto, vášnivé léto. Tak nebuď blbá, ať to má grády, zkrať si sukni, a vypni vnady, Už je to tady! Už je to tady! Blížím se já, vášnivý já, vždy něžný já. Tak neváhej, je jarní noc a léto přihořívá. Tak neváhej,   jsem tu tvůj já.
19.
Kanál 02:13
"Dyť víš hovno vo co go", kanál povídá, se smrdutým úsměvem hubu votvírá. "Chlapečci sou vodporný  a holčičky vohyzdný a co teprv až vyrostete," kanál povídá. "Život si vás vohlídá a s nim si na vás počíhá deprese, frustrace, alkohol a sport." "Ne ne ne ne, kanále, to si sežer sám, chlapečci sou príma a holčičky fajn. Chlapečci jsou solidní a holčičky frigidní, frigidní, frivolní  a proto je mám rád. Frigidní, frigidní, to ta moje není. Néni, néni a proto jí mám rád. Néni, néni a proto jí mám rád." "A všem vám bude smrdět z huby,"  kanál povídá.
20.
Hluboko 02:02
Hrábnul jsem si až na dno, ale nebylo to hluboko. Šel jsem až na konec a byl hned za prvním rohem. Žádné hluboko, žádné daleko. A tak jsem si řek, že o tom aspoň napíšu písničku. Písničku o tom, jak jsem si hrábnul na dno a jak to nebylo hluboko, písničku o tom, jak jsem šel až na konec a skončil jsem tady s váma. Žádné hluboko, žádné daleko. Ach světe světe, co se to s tebou stalo? Kde máš své hluboko, kde je tvé daleko? Kolik písniček  o tom ještě budu muset napsat?!
21.
Po ránu 01:16
Trochu nudy a kus splínu a pak malou kocovinu, k ránu s tebou zacvičí  a iluze vyléčí. Zacvičí, zacvičí  a iluze vyléčí. Hop šup tralalala ruty šuty hop hop hop. Už se mlha rozplynula, už zas vidíš, že seš nula, a že tvoje deprese jsou na správné adrese. Deprese, deprese, jsou na správné adrese. Hop šup tralala ruty šuty hop hop hop.  S životem to nedopadlo, zbylo zblitý umyvadlo, a kdyby zbyl jen ten smrad, stejně jsem na světě rád. Jeden smrad, druhej smrad, stejně jsem tu s váma rád. Jeden smrad, druhej smrad, stejně jsem tu s váma rád.
22.
je to lavina a je to bouře je to krvavý slunce nad černou oblohou je to bodavá slast která rozzáří oči a dlaně do pěstí svírá a žene tě vpřed cestou necestou kdo by zůstal stát když se vlny valí? kdo by nehořel když požár září tmou? kdo by nebořil svět když duše bolí a jediným lékem je vzpoura? kdo by nebyl sám sebou když všichni sami sebou jsou? rebelů stáda jdou rebelů stáda jdou rebelů stáda jdou do tupejch hlav bušej pravdou svou silou vášnivou kdo by nebořil svět, když duše bolí? kdo by nebyl sám sebou když všichni sami sebou jsou? rebelů stáda jdou rebelů stáda jdou rebelů stáda jdou
23.
Na upřímný úsměvy nejsme vůbec zvědaví, protože nás zajímá jenom chlast a sex. Jsme chlapi a zajímá nás  jenom chlast a sex.  Pivo, kozy, Vo tom ten svět je. Jsme chlapi a zajímá nás  jenom chlast a sex. jo jo jo jo jó Jsem chlap. CH-L-A-P Ženy, připravte se, až řeknu tři, začnete se plazit. Směrem ke mně, k chlapovi na pódiu, jo jo jo jo jó Jsem chlap. A tohleto je písnička o chlastu a o sexu,  spíš o sexu než o chlastu. Možná, že vám připadá jednotvárná… ano, je jednotvárná! Ale i sex je jednotvárný a nevybavuju si, že by si někdo stěžoval. Tři!  T-Ř-I  jo jo jo jo jó Jsem chlap. A navíc inženýr. Inženýr Vladimír. I-N-G Jsem inženýr a zajímá mě  jenom chlast a sex. Maxwellovy rovnice jsem dávno zapomněl, Schrödingerovu větu jsem si nepamatoval nikdy, PN přechody jsou mi k smíchu. Jsem inženýr a zajímá mě jenom chlast a sex. Jsem inženýr a zajímá mě jenom chlast a sex.
24.
Nic se neděje,  nic se neděje, nic se neděje. Přes to nízké zábradlí skákaje, co stojí na naší zastávce tramvaje, říkám si často, že jednou spěchaje uklouznu a spadnu rovnou na koleje, tramvaj mě přejede, jé je jéjeje. Spadnu na koleje, tramvaj mě přejede, nohy mi ujede, hlavu mi ujede a při troše smůly i ruce ujede, jé je jéjeje. Pak už nebudou žádný koláče, ani ty s prací, ani ty bez práce, zbudou jenom dvě tiché koleje a malá naděje - nic se neděje. Nic se neděje,  nic se neděje, nic se neděje.    Jé je jéjeje jé.
25.
Čím dál líp než kdy dřív umím si představit poslední soud ša la la la la la la la - poslední soud Všichni se ženou s tváří vytřeštěnou já zůstávám optimistou šůbidy důva vá - poslední soud Naše kultura je přepolitizovaná šeptal ďábel když mě sváděl když mi zlehka hladil kolena a já tušil co to znamená páč ďábel nikdy nehladí ti kolena jenom tak šůvavavavá Čím dál líp než kdy dřív umím si představit poslední soud ša la la la la la la la - poslední soud na co spousta řečí, proč bejt v křeči já zůstávám optimistou ša la la la la la la la - poslední soud trocha stresu lidem svědčí tak proč bejt v křeči no bóže, poslední soud ša la la la la la la la - poslední soud

about

Výběr nahrávek z let 2006-2010

credits

released January 1, 2017

Vladimír Mikulka: kytara, zpěv
Martin Rybář: bicí (2006-2009)
Lukáš Lizner: kytara (2009)
Michal Svoboda: kytara, zpěv, foukací harmonika (2009-2010)
Michal Froněk: bicí, cello (2009-2010)

Petra Prins Mikulková: album art

license

all rights reserved

tags

about

Inženýr Vladimír Prague, Czechia

Inženýr Vladimír je veřejně prospěšné sdružení pro šíření nepopulární hudby. Prospěje i vám. Jen si nemyslete.

contact / help

Contact Inženýr Vladimír

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Inženýr Vladimír, you may also like: